Mytí fasád vysokotlakým čistícím zařízením WAP
Vysokotlaké čistící zařízení
Pracovní postupy při mytí fasád
Dáváme přednost osobního setkání se zákazníkem, který nám řekne svoje představy, svoje přání i požadavky. Hodně záleží na tom, jestli se jedná o umytí rodinného domu, nebo o umytí fasády panelákového domu. Když myjeme fasádu rodinného domu, tak hodně záleží na samotném umístění domu-mám na mysli, jestli je dům třeba blízko silnice nebo lesa. Myslím si, že taky hodně záleží na tom jak dlouho se fasáda nemyla. Někdy se stává, že fasádu musíte umýt nadvakrát, protože první umytí úplně fasádu neumyje od různých nečistot.
Pokud je fasáda hodně černá, tak nám to chvíli trvá, než fasádu umyjeme tak aby se nám líbila. Pokud mají předsedové i členy bytových družstev zájem o umytí fasád panelákových domů, tak se domluvíme se spolupracující firmou na stavění lešení, aby se nám na to zajela osobně podívat a shlédnout místo osobně. Po shlédnutí se domluvíme na jak dlouho bude potřeba lešení, jak to chceme postavit a udělají nám cenovou nabídku na montáž, pronájem i následnou demontáž lešení.
Mytí fasád a následné nátěry fasád rodinných, řadových i činžovních domů.
Volají nám zákazníci s přáním pouze o umytí fasády. Vždycky nám říkají, že to stačí, ale já se snažím zákazníkům vysvětlit, že to nemá příliš velký smysl a hlavně je to vyhazování peněz pouze za umytí. Zastávám názor, že pouze umytí nestačí, protože když se neudělá ochranný nátěr, tak cca za rok nebo za rok a půl bude na fasádě úplně to samé co bylo před naším mytím. Pomalinku, ale jistě se na fasádě začnou objevovat různé černá místa, která naznačují začátek plísně. Pokud jsou fasády blízko lesa, tak se na fasádě začínají objevovat zelená místa, které pomalu přecházejí do černých vystupujících míst. Jelikož děláme práci, která nás baví a já se chci osobně podívat každému zákazníkovi rovnou do očí, tak nabízíme kompletní umytí fasády s následným nátěrem fasády.
Při osobním setkání nabízíme zákazníkovi různé pracovní postupy, tak i různé druhy fasádních barev. Není to pouze o ceně, ale mělo by se dívat i na to v jakém místě stojí rodinný nebo panelákový dům a podle toho zvolit i fasádní barvu. Samozřejmě vždycky bude záležet na finančních možnostech zákazníka.
Mytí fasád panelákových domů
Zvláštní kapitolou je umytí fasád panelákových domů. Nejde pouze o zábor, o postavení lešení, ale taky především, že se na fasádách panelákových domů objevují různé řasy, plísně a všechny možné nečistoty. Základem precizní práce je dokonalé umytí fasády panelákového domu, která nám dokáže umýt z fasády veškerou špínu. Pokud je před samotným umytím fasády náznaky řas, nebo plísní, tak doporučuji aplikaci protiplísňového prostředku. Protiplísňový prostředek na ničení řas i plísní se dává až po samotném umytí fasády.
Prostředek můžeme aplikovat buď válečkami, nebo elektrickým stříkacím zařízením Airless, který nám dostane prostředek i do těch nejmenších pórů.
Odkaz na naše stříkací zařízení: https://www.malirstvi-skoda.cz/naradi-a-nastroje/strikaci-zarizeni
Po důkladném proschnutí prostředku proti plísni se oblepí všechny okna-spíše rámy, tak aby mohli lidé v bytech existovat, oblepíme parapety, okapní svody a všechny potřebné věci, které je potřeba přikrýt. Po přikrývání se dělá realizace penetračního nátěru, který nám celkově povrch zpevní. Po penetračním nátěru se aplikuje fasádní barva zpravidla ve dvou vrstev. Někdy je potřeba udělat 3 nátěr, záleží na tom jaký odstín si vybral zákazník.
Při sytějších odstínech je potřeba udělat zpravidla ještě jeden nátěr navíc, tak aby bylo vše precizně odvedeno. Na nátěry fasád panelových domů je velice dobrá mikroarmovaná silikátová fasádní barva. Ekologická fasádní barva vyrobená na bázi draselného vodního skla (splňuje požadavky DIN 18363, odst. 2.4.1), vyztužená speciálními vlákny, vysoce vodoodpudivá a vysoce paropropustná, odolná proti povětrnostním podmínkám.
Barvu je dobrý před začátkem práce dobře promíchat, tak aby byla vlákna po celém obsahu.
Naše vybavení je plus pro naší práci
Na mytí i umytí fasád jsme dobře vybaveni. Myslím si, že dneska není problém, který bychom nedokázali vyřešit. Máme svoje vysokotlaké čistící zařízení WAP, svoje pojízdné lešení-tak zvanou pojízdnou věž, vlastníme i svojí pojízdnou pásovou plošinu, která je na mytí fasád nezbytným pomocníkem na práci. Výhodou naší plošiny je malá šířka (po sundání koše se pohybuje do 90cm), vlastní pohon.
Plošina se dá zapojit na obyčejnou zásuvku na 220V, tudíž třeba na zásuvku od garáže. Pokud je plošina zapnutá na 220V zásuvku, tak má velice tichý provoz.
Díky kamarádským vztahům není problém zajistit postavení a pronájem lešení, které se postaví přesně na přání zákazníka a i podle našich požadavků.